Powrót

Meksyk oczami kobiety

2019-11-18, Andrychów, ul. Lenartowicza 7, Klub ASM

W poniedziałek 18 listopada o godz. 19.00 Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa” zaprasza do Klubu ASM przy ul. Lenartowicza 7 na spotkanie z Marzeną Łoboz zatytułowane „Meksyk oczami kobiety”.

Do Meksyku chciałam jechać od kiedy zobaczyłam w książkach wspaniałe ruiny budowli Majów i Azteków i przeczytałam o ich niezwykłej historii. W styczniu 2019 roku postanowiłam spełnić jedno z moich największych marzeń i wybrałam się w samotną trzymiesięczną podróż po Meksyku. Nie zawiodłam się, bo jest to kraj tak kolorowy i różnorodny, że skradł serce niejednego już podróżnika, w tym i moje.

Opowiem wam m.in. o tym jak przebiega wizyta u meksykańskiego znachora, jak wygląda kurs na licencję nurka, dlaczego do pewnego meksykańskiego kościoła wierni przynoszą kurczaki i alkohol oraz co tak na prawdę Meksykanie wiedzą o Polsce. Oprócz tego garść praktycznych porad na temat samotnego podróżowania, oszczędzania, pakowania plecaka i bezpieczeństwa. Zapraszam na meksykańskie opowieści. Wstęp wolny. (Marzena Łoboz)

 

Meksyk oczami kobiety