Powrót

Pokonać Everest

Pascal

27 czerwca 2012 roku, swoją premierę ma najnowsza książka Beara GryllsaPokonać Everest. Opowieść o sile charakteru i woli życia.

Kiedy Bear Grylls, młody żołnierz brytyjskiej armii, wyskoczył z samolotu nad afrykańską pustynią, a czasza spadochronu rozdarła się na dwie części, całe jego życie mogło lec w gruzach. Po wypadku chłopak spędził kilkanaście tygodni w szpitalu, ucząc się na nowo jak chodzić, siedzieć, a nawet oddychać. Półtorej roku po tych wydarzeniach, w wieku 23 lat, chłopak podjął kolejne wyzwanie: przetrwał ekstremalnie trudne warunki pogodowe i zdobył najwyższą górę świata.

Senność, jaką odczuwa się na tej wysokości, jest niesamowita. Brak tlenu sprawia, że człowiek porusza się coraz wolniej, jakby pełzł. Lenistwo ogarnia całe ciało,
w tym płuca, a w głowie pojawia się myśl: „Po co walczyć? To nie ma sensu...”. Człowiek przestaje się czymkolwiek przejmować i to właśnie jest największe niebezpieczeństwo czyhające w tym miejscu. Zupełna, trudna do przezwyciężenia obojętność.

Fragment, Pokonać Everest

Pokonać Everest