Powrót

Pojechane Podróże. Szalone wyprawy Trzech Żywiołów

PASCAL

"Moją pasją jest wyciąganie ludzi z domów" - mówi Marek Tomalik, duch opiekuńczy tej książki, a potem - wraz z jej autorami - porywa nas w długą podróż przez drogi i bezdroża kontynentów. Pieszo, konno, traktorem, dwupłatowcem, rowerem, motocyklem czy niesamowitą pakistańską ciężarówką. Na lądzie, w powietrzu, pod wodą... Bohaterowie to ludzie zarażeni bakcylem przygody, nietuzinkowi, otwarci na świat, pełni dobrej energii i fantazji. W pasjonujący sposób opowiadają o najpiękniejszych, najdziwniejszych i najgroźniejszych zakątkach Ziemi oraz o swych najbardziej "pojechanych podróżach".

Do książki dołączona została płyta DVD z filmami podróżniczymi:

* Długi Marsz 70 lat później
* Pakistańska ciężarówka
* Wielki Błękit Morza Czerwonego
* Traktoriada

Autorzy:

Anna Czerwińska negocjuje z maoistami w Nepalu. Dość ostro, bo kto to widział, odwiedzać naszą himalaistkę z kałachem, w dodatku o czwartej rano!

Marcin Obałek zdobywa Andy polskim traktorem. Omal się nie stacza (w przepaść), na szczęście ursus i chłopaki dają radę.

Mikołaj Golachowski
zdradza miłosne sekrety fok. Ale najpierw żegna się z życiem w lodowej szczelinie.

Ryszard Czajkowski buja w przestworzach na pokładzie nostalgicznego dwupłatowca. Dociera z Bełchatowa do Konga, a po drodze z pasją fotografuje i opisuje świat.

Arek Ziemba
odwiedza malgaskie wioski - jak z książek Fiedlera! Pije kawę z królem, imprezuje na balu przy palu, odpoczywa w chacie na macie, a przede wszystkim pedałuje przez Madagaskar.

Katarzyna Gembalik i Mikołaj Książek
gonią marzenia kupioną w Pakistanie psychodeliczną ciężarówką - to nic, że czasem nie działają hamulce, nie ma wstecznego i prędkościomierza. Jest za to osiem klaksonów!

Tomasz Grzywaczewski
przypomina wielką ucieczkę Witolda Glińskiego z sowieckiego łagru - przed 70 laty. Prowadzi nas jego śladami przez najbardziej niegościnne rejony Ziemi.

Jarosław Kuźniar
potwierdza, że podróże kształcą, ale od razu dodaje, że nie zawsze jest pięknie, a folderowy świat Maroka trochę się różni od rzeczywistości...

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowe
na własnych nogach wędrują po rzece do himalajskiego królestwa Zanskaru. Rzeka oczywiście jest skuta lodem.

Claudia Cardenas i Dominik Bac
docierają do serca świata. Tam, w kolumbijskich Andach, odnajdują naszych starszych braci.

Piotr Ganczarski
wraz z przyjaciółmi tnie motocyklem przez Azję. Nie zawsze idzie gładko jak po jedwabiu - czasem trzeba zajrzeć do piekła...

Marta Owczarek i Tomasz Skowroński
przekonują, że w misce strawy można wyczytać więcej niż w przewodniku, a do jedzenia nadaje się prawie wszystko - łącznie z mrówkami, przyrodzeniem osła i... kurczakiem.

Robert "Robb" Maciąg
wspomina pierwszą samodzielną wyprawę do Indii i Nepalu. Obowiązkowa lektura dla żółtodziobów! Kiedyś trzeba zacząć...

Jacek Szymczak
wciąga w morskie głębiny. Zdradza sekrety podwodnego świata i oswajania go za pomocą kamery.

Jarek Sępek
wciela się w korespondenta wojennego w Kongu. Zagląda do obozu uciekinierów, wojskowej bazy, wioski-widmo, do kopalni złota. A potem stwierdza, że togo przerasta...

Piotr Trybalski
przypomina, że grunt to dobre towarzystwo. Wraz z przyjaciółmi wędruje drogą lądową do Indii. Przemierza słynny hippie trail, bezdroża Pakistanu, dociera do wymarzonych Himalajów.

Marek Tomalik
powraca wspomnieniami na baśniową Tasmanię i utwierdza nas w przekonaniu, że jeśli nie byłoby Tasmanii, należałoby ją wymyślić.

Pojechane Podróże. Szalone wyprawy Trzech Żywiołów