Powrót

Pasja Świata

Autor: Wojciech Piestrak

W wieku 25 lat objechałem świat dookoła ;) Roczna podróż prowadziła moją żonę i mnie przez Amerykę Południową, wyspy Pacyfiku i Australię do Indii, Chin, Tybetu, Kambodży i innych krajów Azji. Wcześniej byliśmy też w Mongolii i na Syberii. Wróciliśmy – a teraz już zawsze chcemy odkrywać, uczyć się świata i próbować go zrozumieć. Chcemy też ten świat trochę ponaprawiać.

O inspiracji autora

Najważniejszą inspiracją jest moja żona. To ona przypomina mi o tym, co ważne i bez niej odkrywanie świata nie miałoby sensu. Poza tym najbardziej motywująca jest potrzeba przekazania tego, czego dowiaduję się o świecie. Podróże otwierają oczy i umysły – uczą, że nie ma lepszego i gorszego, a jest po prostu inne. Wreszcie pamięć. Gdyby więcej osób było świadomych tego, co wydarzyło się w Rwandzie, na Ukrainie czy w Kambodży, bylibyśmy lepsi.

Czym będzie ten blog?

Chciałbym, żeby był profesjonalnym, wiarygodnym źródłem wiedzy. Będę się starał, żeby ten blog był coraz lepszy, coraz bardziej wartościowy. Najpierw chcę opisać to, czego sam doświadczyłem. Potem przyjdzie czas na najważniejsze – różnice kulturowe i wydarzenia, które powinny żyć w naszej świadomości. To nie będzie przewodnik turystyczny, tylko subiektywny obraz świata.

Co tu znajdziesz?

Historie ludzi i narodów. Subiektywny opis miejsc i krajów. Ciekawostki o świecie Rozwiązania problemów podróżniczych. Rady praktyczne, wskazówki, sprawdzone sposoby. Marzenia. Fotografie. Recenzje książek i filmów.

Dla kogo jest ten blog?

Dla tych, których pasją jest poznawanie świata. Dla podróżników. Dla tych, którzy marzą o dalekich wyprawach. Dla tych, których interesuje coś więcej niż newsy. Chciałbym, żebyście tu wracali i też dzielili się światem.

Polecamy pod: www.pasjaswiata.pl

Pasja Świata